Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
1. ESiO - Waldemar Fornalik 'WALDEK KING' 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
EuroGoal Compilation Competition 2012





ObrazekObrazek



Tytuł: Waldemar Fornalik 'WALDEK KING'
Autor: ESiO
Długość: 10:47 min
Rozmiar: Wersja 720p - 620 mb, Wersja 480p – 80 mb
Muzyka: Florence And The Machine – No Light, No Light; Green Day – 21 Guns; Evaline – There, There; Coldplay – Scientist
Od autora: Cała historia rozpoczyna się wiosną 2009 roku. Ruch Chorzów rozgrywający mecze jako gospodarz na Stadionie Śląskim przeżywa ogromny kryzys. Na 5 kolejek przed zakończeniem sezonu na stanowisku trenera zachodzi zmiana. Nowym szkoleniowcem zostaje Waldemar Fornalik, były piłkarz, Mistrz Polski z Ruchem z 1989 r. A dalej... Zobaczcie sami!

Jeżeli chodzi o wykonanie filmu, to pracowałem nad nim półtora miesiąca. Jak zwykle skupiłem się na fachowym montażu i poprawnym zgraniem wypowiedzi trenera z komentarzami. Do tego sporo pracy kosztowało mnie wyselekcjonowanie odpowiednich materiałów. W większości przypadków korzystałem z nagrań pełnych meczów, z których często zdarzało się, że wycinałem tylko jedną scenkę lub komentarz. Wyszukiwanie i dopasowywanie urywków z Piłki Nożnej też było bardzo czasochłonne. Jestem zadowolony że udało mi się ukończyć ten film i oddać go na konkurs serwisu EuroGoal.com.pl mniej więcej w takiej postaci, jaką sobie zakładałem.

PS. Ten w tle od podawania piłek w 4:26 to młody ja : D


Youtube
Pobierz - 480p Speedyshare
Pobierz - 480p Mediafire
Pobierz - 720p Speedyshare
Pobierz - 720p Mediafire

Przypominamy, że sponsorem turnieju jest strona darmowepewniaki.pl

_________________
Obrazek
Obrazek


15 paź 2012, o 19:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:04
Posty: 159
Lokalizacja: Brzeziny
Pochwały: 1
Trudy temat dla kompilatora - Trener

Oglądając to nawet nie zauważyłem kiedy mija to 10 minut.
Bardzo ambitna praca, bardzo chętnie obejrzałem film o pracy Fornalika.
Ja widzewiak, więc nie jest mi to zupełnie nieznana sylwetka.
strasznie wciągająca kompilacja, dobrze przemyślana i myślę że nie raz do niej wrócę i uważam że nie tylko ja. :)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Obrazek
♦Kanał YouTube !
♦Facebook !
♦Gunners.com.pl & ArsenalPoland.com !
♦psgFC.pl !
♦Dział na forum EuroGoal


15 paź 2012, o 19:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:01
Posty: 275
Lokalizacja: Kamienna Góra
Pochwały: 4
ESiO - Waldemar Fornalik 'WALDEK KING'

Bardzo ambitna praca w którą włożyłeś wiele serca i pasji dzięki czemu podejrzewam że pracowało się niezwykle przyjemnie chociaż pewnie i bardzo długo.

Dobry wybór muzyki jak i wykorzystanie jej, szaleństwo w głośnikach podkręcone z komentarzami i widokiem eksplozji radości na ekranie skruszy nawet największego wroga ekstraklasy bo po prostu kompilacja strzela całym magazynkiem przeróżnych emocji.

Sama tematyka to czysta oryginalność, dobrze dobrane proporcje między pokazaniem trenera Fornalika a wydarzeń na boisku. Włożyłeś ogrom pracy by było przejrzyście jeżeli chodzi o sytuacje w tabeli, nastroje kibiców, w mediach (itp). Szybkie tempo pracy, dużo smaczków które urozmaicały ją. Trochę miałem jednak problemów z połapaniem się w tej fabule gdyż wszystko działo się tak szybko i dynamicznie lecz też nie mogę zapomnieć że to nie dokument a kompilacja więc uważam że w pełni poradziłeś sobie z tym zadaniem.

Pozycja którą warto polecić wszystkim kibicom chociaż by po to by bardziej poznać trenera reprezentacji Polski i chodź nie ma w niej żadnych instrukcji, zmian przeprowadzonych przez niego czy też większych reakcji (oprócz radości) na wydarzenia na boisku to mając na uwagę możliwości i materiały do zdobycia przez Ciebie, jest to kawał dobrej i wciągającej roboty.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Obrazek


16 paź 2012, o 11:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 22:40
Posty: 68
Pochwały: 1
Zdania na temat tej pracy są podzielone. Jedni są zachwyceni, a inni mówią, że praca nie zapadnie im w pamięci. Osobiście uważałem i nadal uważam Cie za jednego z faworytów tego konkursu, co prawda nie jestem może wniebowzięty tą praca ale nie zmienia to zdania, że nie schodzisz od jakiegoś czasu poniżej pewnego poziomu. Co więcej dość przyjemnie spędziłem te 10 min przy oglądaniu Twojej pracy nie nudząc się. Temat pracy jest ambitny bo jak każdy z nas wie nie jest łatwo pokazać w swojej kompilacji Trenera, Tobie wyszło to przyzwoicie. Muzyka dość przeciętna jak na mój gust ale stanowi tu raczej tło dla tych wszystkich odgłosów i komentarzy. Materiały są obszerne i na pewno zajęło Ci trochę czasu ich wycinanie oraz selekcja. Napisy są proste ale ładnie komponują się z pracą, a także tym co chciałeś przekazać.Bardzo Dobrze przedstawiłeś postać naszego Selekcjonera i Chorzowskiego Króla. Moim skromnym zdaniem do końca powalczysz o zwycięstwo w konkursie


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Obrazek


17 paź 2012, o 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 maja 2012, o 09:13
Posty: 79
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 1
ESiO - Waldemar Fornalik 'WALDEK KING'

Praca naprawdę bardzo dobra.Napewno sporo się napracowałeś aby ją stworzyć.Oczywiście materiały na duży plus muzyka świetnie dobrana naprawdę niezłe kawałki.
Bardzo dobrze przedstawiłeś sylwetkę Fornalika praca ma fabułe dzięki której każdy kibic piłki noznej dowie sie kto to jest tak naprawdę obecnie trener naszej reprezentacji.
Sam tę prace obejrzałem juz kilka razy i nadal jestem zachwycony głownie poprzez montaż - wszystko ładnie starannie sklejone ;).Moim zdaniem praca najlepsza z całej 10-tki takze myślę że wygrasz ten konkurs.Pozdro


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Obrazek


18 paź 2012, o 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Wiele osób i tak nie zdaje sobie sprawy ile trzeba było się namęczyć, żeby wyciąć te wszystkie ujęcia. Tego się nie dało zrobić ot tak, widać tutaj cierpliwą rękę z nawet kilku lat. Żeby zrobić taką pracę, trzeba być pasjonatem, kibicem Ruchu. Z twoich dotychczasowych prac ta chyba najbardziej mi się podoba. Technicznie tutaj nie mam pytań. Co można było zrobić, to zrobiłeś. Chociaż momentami brakowało mi tych esiowych pierdułek po bokach, w tle. Jednak oceniając całość, tak wygląda bardzo schludnie, estetycznie. Niektóre klipy są stare, a jednak wyglądają co najmniej znośnie. Dopieszczone kolorki i wszystko ładnie komponowało się jako całość. Pracę obejrzałem już może z 4-5 razy i zacząłem przyglądać się szczegółom. Pewne momenty wydają mi się minimalnie za długie, melancholijne. Ale to tylko poszczególne, rzadkie fragmenty. Kapitalnie zrobiłeś to z komentarzami, wypowiedziami. Paradoksalnie przyspieszyło to akcję, a do tego naprowadziło na historię Waldka. Niektóre klipy zajebiste, np. młody Fornalik :PJestem pewien, że jak kiedyś skończy z kadrą, to wróci na Cichą 6. W kompilacji czuć emocje, przywiązanie do Waldemara i ogólnie to, co czują kibice Niebieskich do niego. Muzyka - wszystkie kawałki mi się podobały, szczególnie ten 21 guns. Jedynie szkoda, że najprawdopodobniej sam go użyję, planuję to od jakiegoś czasu. Twój filmik wymagał nie lada poświęcenia, ale mam wrażenie, że potencjał był jeszcze większy. Szacun za takie DZIEŁO. Posłużę się cytatem 'Kinga': Brawo, k**** brawo! Czy najlepsza praca w turnieju? Wydaje mi się, że tak, ale nie chcę rzucać słów na wiatr. Jednak poprzeczka jest zawieszona niewyobrażalnie wysoko. Praca jest świetna technicznie, ma sporo materiałów, jest w niej zawarta ciekawa historia. Nic, tylko palce lizać... :ok:


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Obrazek
Obrazek


18 paź 2012, o 20:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:13
Posty: 322
Pochwały: 6
Praca bardzo długa, są tego plusy i minusy. Patrząc na pozostałe pracę innych uczestników, wydawać by się mogło, że spokojnie wygrasz. Dlaczego ? Ponieważ Film jest długi, ma fabułę, ma swój klimat. Tylko doskonale wiemy, że jednak jest inaczej.
Na wstępie gratulacje za sam pomysł. Dla kibiców Ruchu ten filmik jest na pewno czymś więcej niż zwykłym filmikiem na jakiś tam konkurs. Ale mimo wszystko, dla mnie jest za długo. Ja wiem, że kompilacja posiada historię, to wszystko po prostu musiało tak wyglądać, ale po prostu Twój film nie pasuje mi na ten konkurs. Sam nie wiem dlaczego. Powiedziałbym, że na tym etapie rozwoju strony jest za ambitny. Wiem to brzmi śmiesznie i banalnie, ale takie mam wrażenie.
Ogólnie to mi się podoba. Są momenty gdzie mimo, że nie jestem kibicem Ruchu to jednak coś mnie za serce chwyta. Okrzyki kibiców, mina Waldka, a w tle Coldplay. Naprawdę świetny moment. Jest więcej takich plusów. Klimat w pracy jest, a to bardzo ważne w takich filmikach. Kompilacja stoi na wysokim poziomie. Denerwują mnie tylko ujęcia ze standardowej kamery. Jest tego mało, ale razi po oczach. Nie lubię tego.
Ukazałeś pewien etap w życiu trenerskim Fornalika. Kawał pracy w Chorzowie wykonał nasz selekcjoner i ty to świetnie uchwyciłeś. Naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Tak jak wspomniał Slovik niektóre momenty są zbyt długie, melancholijne.
Tak jak powiedziałem wcześniej, technicznie wszystko wygląda profesjonalnie. Kawał solidnej pracy. Na pewno będziesz w czołówce. Czy wygrasz? Wątpię. Po prostu wiem jak jest i sam doskonale wiesz o co mi chodzi. w 2007 czy 2008 roku może. Zresztą rozmawialiśmy o tym. Tak czy siak, Powodzenia.

Sory, chaotycznie to wygląda. Dawno nie oceniałem.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________


19 paź 2012, o 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:25
Posty: 143
Lokalizacja: Chorzów
Pochwały: 3
Dzięki Madas za ocenę, ale nie zgadzam się do końca z tezą że film nie pasuje do konkursu i jest "za ambitny".
Zawsze na letnich konkursach EG, nieoficjalnych Mistrzostwach Polski ludzie robili ambitne dłuższe kompilacje. Pojawiały się podsumowania sezonu, obszerne kariery najlepszych piłkarzy, itp. Może warto się zastanowić nad tym? Może to pozostałe prace nie pasują do tego konkursu? Nie moja wina że większość potraktowała ten konkurs bardziej w stronę świątecznego na krótkie filmy. Na pewno gdyby uczestnicy bardziej poważnie potraktowali konkurs i byłoby więcej prac, znalazłoby się kilka takich "ambitniejszych" z większą fabułą. Poza tym zmieściłem się we wszystkich ramach czasowych i to ze sporym zapasem.
To w ogóle paradoks, bo zwykle robiłem krótkie filmiki na konkursy i zawsze ludzie mówili że fajnie zmontowany, ale mało ambitnie i nie ma fabuły. Teraz niby jest wszystko, ale i tak lipa. W ogóle to początkowo robiłem ten film z myślą, by oddać go na zagraniczny konkurs MKBCC, ale zdecydowałem że lepiej jak pokaże go tu, na nowym EG.

_________________
*=> Spis wszystkich filmików
*=> Kanał YouTube
*=> Waldemar Fornalik 'WALDEK KING' - zwycięska praca EGCC 2012


19 paź 2012, o 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:13
Posty: 322
Pochwały: 6
Zgadzam się, że na takich konkursach powinno się robić ambitne kompilacje. Ale na tym etapie rozwoju strony, wyróżniasz się. Bo zrobiłeś bardzo długą pracę, która według mnie jest za ambitna. Nie mówie, że mi się nie podoba. Wręcz przeciwnie, podoba mi się bardzo. Ale wydaje mi się, że tematem, historią itp bijesz wszystkich na głowę. A tymczasem w grupie wcale tak nei dominujesz. Wiesz o co mi chodzi.

Za rok mam nadzieję, będą same ambitne prace :)

_________________


20 paź 2012, o 09:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:00
Posty: 84
Pochwały: 2
Jak dla mnie - najlepsza praca w konkursie. Właśnie takie konkursy są od ambitnych prac,i zawsze takie doecniam w swoich ocenach. Na starcie miałeś ode mnie dużego plusa, a patrząc na wykonawcę, nie oczekiwałem zawodu. Umiesz robić filmiku o Ruchu, czujesz klimat po prostu.

Początek dosyć standardowy - smutno, przegrane, trener wywalony, ogólnie tragedia w narodzie. Od razu w oczy rzucają się fajne i oryginalne ujecia. Nagle zmartwychstanie, i historia z happy endem. Nie mogę się przyczepić do opowiedzianej historii. Nie insteresuję się Ruchem, a Ty wyłożyłeś 'wykład' w postaci tego filmiku wzorowo. Bałem się, że praca będzie pod kibiców Ruchu, którzy lepiej znają historie ostatnich 3-4 lat(do dnia dzisiejszego) tego klubu. Jednak Ja po obejrzeniu dowiedziałem się wszystkiego. Mistrzostwo. Od strony technicznej - ładnie, żadnyc pierdół, świetne wstawki komentatrów z c+, portali internetowych czy z gazet. Wszystko jest przejrzyste i w ogóle nie wadzi w odbiorze. Schludnie i profesjonalnie - w twoim stylu. Utwory ładnie się komponują, szczególnie ten GD. Podobały mi się tez napisy, dobrze że je użyłeś, bo wiadomo o co chodzi we fimliku. Nie wiem co mam dalej napisać - wszystko jest poukładane, i dobrze że nowy trener naszej repry doczekał się takiego filmiku. Ocierasz się o najwyższą ocenę, gratuluję.

PS. Możesz mi coś wyjaśnić? Dlaczego w 4:42 komentator krzyczy '3:3', a na filmiku jest '3:2'?:P


Autor postu otrzymał pochwałę

20 paź 2012, o 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:25
Posty: 143
Lokalizacja: Chorzów
Pochwały: 3
Dzięki Jacek : )
Cytuj:
Dlaczego w 4:42 komentator krzyczy '3:3', a na filmiku jest '3:2'?:P

Błąd komentatora :http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91 ... _3_2_.html

_________________
*=> Spis wszystkich filmików
*=> Kanał YouTube
*=> Waldemar Fornalik 'WALDEK KING' - zwycięska praca EGCC 2012


20 paź 2012, o 23:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 00:01
Posty: 42
Pochwały: 7
Według mnie i nie tylko, najprawdopodobniej najlepsza praca turnieju. Nie można się do niczego przyczepić, klipy, muzyka, fabuła. Wszystko na najwyższym poziomie. Mimo, że nie jestem jakimś wielkim fanem Ruchu, to po tej kompilacji dowiedziałem się wiele rzeczy, które niedawno się tam wydarzyły. Filmik pomógł mi też w bliższym poznaniu obecnego selekcjonera. Bardzo podobały mi się też polskie komentarze, idealnie komponowały się z lecącymi w tle utworami. Jak mówiłem nie ma niczego co by mi się tu nie spodobało.


Autor postu otrzymał pochwałę

22 paź 2012, o 17:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 maja 2012, o 19:25
Posty: 192
Pochwały: 2
Będę z Tobą szczery. Praca ociera się o perfekcję. Za każdym razem, gdy ją oglądam, czyli prawie codziennie, wciąż nie mogę dopatrzeć się żadnych błędów. Świetna fabuła, naprawdę, dobrze to obmyślałeś. Wszystkie utwory były dobrymi wyborami. Napisy bardzo proste, a jednak nie przeszkadzają mi. Ewentualnie przy napisie Waldek King i przy twarzy Fornalika mogłeś dać trochę większy ruch. To wszystko, do czego mogłem się przyczepić. Kibice Ruchu są na pewno bardzo dumni z takiej kompilacji. Chyba najlepsza Twoja praca, którą ograsz Odina w półfinale, a potem LFCFana w finale. Gratulacje.


Autor postu otrzymał pochwałę

26 paź 2012, o 11:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL