Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
8. slovik - Polscy kibice 
Autor Wiadomość

Pochwały: 12
EuroGoal Compilation Competition 2012

Obrazek

ObrazekObrazek

Tytuł: Polscy kibice
Autor: slovik
Długość: 6:25 min
Rozmiar: 160 mb
Muzyka: Killer Tracks - I Stand Alone, Audiomachine - Sands of Time The Adventure
Od autora: Wielu z Was może być zawiedziona poziomem technicznym kompilacji oraz jakością obrazu. Brałem pod uwagę, że będą osoby, którym akurat ta kompilacja nie przypadnie do gustu. Mimo to, przy jej klejeniu odniosłem niemałą frajdę. Praca nie jest robiona na odwal, ale ciężko mi było czymś tu ją przyspieszyć, dać jej więcej mocy. W trakcie tworzenia, parę tygodni temu zmieniłem koncepcję z różnych przyczyn. Nie miałem wystarczająco dużo klipów z kibicowania zagranicznych fanów, a po za tym w samej polskiej części pracy musiałbym przejrzeć kilkaset(!) filmików z dopingu i opraw, aby znaleźć wyszukane ujęcia i żeby to miało taki efekt jaki chciałem osiągnąć. Filmik ma trochę ciekawszy sens, jak zauważenie problemu, który dotyka kibiców - złe zachowanie mediów, policji. Mam nadzieję, że przynajmniej kilku z Was poczuje klimat w tej pracy, a może ktoś przejdzie się na swój lokalny stadion? Bo możemy być dumni nie tylko z kibicowania w Ekstraklasie, ale także w niższych klasach rozgrywkowych są piękne oprawy meczów.

Youtube
Mediafire
Zippyshare

Przypominamy, że sponsorem turnieju jest strona darmowepewniaki.pl

15 paź 2012, o 22:03
Zobacz profil WWW

Pochwały: 4
slovik - Polscy kibice

Nazwałbym tą kompilacje, ważną. Pokazałeś z innej strony Polskie kibicowanie, zostały poruszone ważne tematy i dobrze wklejone w całość momenty kiedy ludzie zabierali głos. Ciekawie się to oglądało chociaż za bardzo jak dla mnie pachniało dokumentem a za mało kompilacją.

Całość jest dopracowana i praca ma swój klimat. Muzyka no raczej mogła być tylko taka a nie inna ale jak dla mnie to prosiło się jeszcze o trochę więcej opraw może emocji kibiców i różnorodniejszych wydarzeń. Przez to jakiś nie dosyt mam po napisach końcowych. Czy nazwiemy to kompilacją czy ''dokumento-kompilacją'' to materiałów jest trochę za mało. Brawo jednak za podjęcie takiego tematu, nie standardowy pomysł którym mocno urozmaiciłeś ten turniej i to się chwali Tobie.

16 paź 2012, o 15:30
Zobacz profil WWW

Pochwały: 3
Bardzo duży potencjał ma ten filmik, a nie wykorzystałeś go w pełni.
Sama konstrukcja i pomysł użycia materiałów jest ok, jednak z wykonaniem mogłeś postąpić dużo lepiej. Przede wszystkim podczas wypowiedzi wybranych ludzi mogłeś w tle puszczać jakieś obrazki trybun, oprawy i inne rzeczy. Wyszło na to że przez półtora minuty lecą same gołe wypowiedzi. Zabrakło też podpisu pod ludźmi. Np. "Staruch, kibic Legii". Obeznani w temacie to wiedzą, ale jeżeli celem jest pokazanie tego wideo na większą skalę, to warto dopracować takie rzeczy. Napisy też mogły być lepsze. Za szybko się przybliżają i ten o tym że ktoś chce nam zepsuć kibicowanie powinien zostać na ekranie trochę dłużej. Wypowiedź pana profesora trochę za cicho w stosunku do muzyki. Drażniły też wymieszane fajne materiały z klipami o bardzo słabej jakości. Mogłeś jakoś lepiej to zamaskować, bo tak był chaos.
Tak jak wspomniałem. Potencjał duży, jednak wykonanie mogło być bardziej fachowe. Z pewnością znajdą się tacy którzy bardziej docenią ten film. Ja też doceniam za pomysł, jednak wiadomo że jestem czuły na różnego typu niedociągnięcia w filmie, dlatego bardziej zabrałem tutaj głos.

16 paź 2012, o 18:07

Pochwały: 7
Pierwsze co na plus, to to, że wybrałeś trudny temat. Nie wiedziałem czego się spodziewać po tej kompilacji i szczerze mówiąc bałem się, że będzie trochę przynudzała. Jednak po obejrzeniu byłem mile zaskoczony. Ładnie zgrane wypowiedzi z ujęciami kibiców, świetnie poruszyłeś temat "kiboli" w Polsce. Jedynym minusem były niektóre klipy słabej jakości. Do tego wyglądało to o wiele gorzej, jak mieszały się z tymi lepszymi. Mimo to przypadła mi do gustu ta kompilacja, pewnie dlatego że wcześniej nie widziałem filmików tego typu.

16 paź 2012, o 20:11

Hm, co by tu... Zaskoczyłeś mnie tematem, przyznam szczerze. Dość ambitny temat. Ale tak samo ambitny jak i... nudny. Bo jednak wolę, gdy COŚ się dzieje. Tym czymś są bramki, skillsy, szybkie ujęcia i takie tam. No ale w każdym razie. Muzyka trailerowa, może być ale nie miałem 'eargasmu' czy czegoś tam. Ot, zwykły kawałek jakich wiele. Parę klipów wyciętych z innej pracy podejrzewam (chodzi mi o te z żółtymi latającymi kółeczkami). Później ten pan, który mówi. Chyba lepsze byłyby napisy niż ten lektor. (To Ty?). Gdzieś tam przewinął mi się Tusk. Szkoda, że nie pokusiłeś się o jakieś jego wypowiedzi. Ciężko mi coś napisać o tej pracy, bo chociaż jest związana z piłką, dziwnie mi się to oglądało. Wydaje mi się, że ten temat jest na grubszy reportaż, a nie 4-minutową zlepkę. Co do efektów, w sumie mało ich było. Jakieś tam drobne kolorki.

Podsumowując, praca nie jest jakaś 'oh, ah' ale jest niezła. Powodzenia w konkursie.

[img]http://img340.imageshack.us/img340/2500/nanik.png[/img]

16 paź 2012, o 20:57
Zobacz profil WWW

pomocnik napisał(a):
Parę klipów wyciętych z innej pracy podejrzewam (chodzi mi o te z żółtymi latającymi kółeczkami).

Nic nie wycinałem z innej pracy, wszystkie te kółeczka są moje.

16 paź 2012, o 21:17
Zobacz profil WWW

Mimo że nie biorę udziału w konkursie to postanowiłem ocenić wszystkie prace. Dawno nie miałem styczności z kompilacjami i oglądałem raz na jakiś czas i bez przyglądania się konkretnym szczegółom. Zaczynam od Twojej pracy, bo prezentujesz najciekawszą tematyke, ale tak jaK też myślałem - rzuciłeś się na zbyt głęboką wodę. Ciężko takim tematem wygrać jakikolwiek konkurs. Szczerze mówiąc, wyszło tak jak podejrzewałem. Nie zobaczyliśmy tu nic imponującego. Praca ma klimat, czuć w niej jakieś emocje, a pewnie wszystkim kibicom się spodoba. Jednak, od strony technicznej wygląda to gorzej. Po pierwsze, słaba jakośc klipów, ale do tego nie ma co sie przyczepiac. Tak tylko tłumacze, ze odbiór pracy przez to został bardziej zachwiany. Po drugie, raz widziałem z prawej strony stację tv, ale szczerze mówiąc nie zanotowałem kiedy. Po trzecie, niesamowicie denerwuje mnie fader/ciemna ramka. Nie lubię tego w kompilacjach i tak samo tutaj się to słabo komponuje. No i po czwarte, najważniejsze - połowa filmu to zwykłe, wstawione wypowiedzi. Nie mówiąc o tym, że z tym przesadziłeś, to jeszcze mogłeś puścic cos innego w tym czasie na pierwszym planie. Kolejna sprawa to lektor. Nie mogłeś tego znalezc w wersji anglojezycznej i wstawic napisy? I dlaczego profesora podpisałeś, a pozostałych postaci nie? I czcionka, również ble, a teksty podbudowujące mnie nie zachwyciły.
Wyliczyłem troche tych wad, mozesz ich nie brac do siebie, bo dawno nie siedzialem w kompilach. Jednak praca ma pewien klimat, niezla muzyke i naprawde ciekawa tematyke. Tylko dla mnie to sie bardziej nadaje na taki krociotki reportaz anizeli na powazna kompilacje. Ambitne plany, moze zbyt ambitne no i kilka niedorobek. Mimo wszystko, milo spedzilem czas. Powodzenia.

17 paź 2012, o 20:07

Pochwały: 1
slovik - Polscy kibice

Osobiście jestem rozczarowany.Temat pracy ambitny ale wykonanie takie sobie :(.Razi mnie jakość niektórych klipów brakowało mi tempa choć napewno się starałeś
Muzyka dobrze dobrana pasowała do tego typu pracy.Kompilacja nie imponuje ale fajnie ze coś oddałeś.Powodzenia

18 paź 2012, o 19:40

Ciekawy wątek został poruszony w kompilacji, powinno spodobać się przede wszystkim zagorzałym szalikowcom , wykonanie jest w porządku, w niektórych momentach mogłeś się pokusić o lepszą jakość klipów, ludzie wypowiadający się mogli by zniknąć, puścić w tle muzyki samą wypowiedź a jako obraz dać jakieś do niej nawiązanie , mimo wszystko podziwiam Cię za wyzwanie jakie podjąłeś ponieważ film ma większą głębie niż kompilacje z bramkami itp.

18 paź 2012, o 20:35
Zobacz profil WWW

Temat trochę Cie przerósł. Pomysł był fajny ale ogólnie to wszystko bardziej mi pasuje do jakiegoś wstępu do dłuższej pracy albo dokumentu. Dziwnie prezentuje się ten gość na początku, bo dźwięk nie zgadzał mi się mi się z ruchem jego ust(czy tylko mi się tak wydaje?). Nie podobają mi się, że niektóre klipy mają po bokach taką teksturarkę i pochodzą pewnie z tego samego dokumentu. Klipy czasami też są słabej jakości. Dobrze, że dałeś też klipy kibiców z niższych lig co nieco urozmaica całość. Muzyka dobrze dobrana i klimatyczna, a napisy na początku dużo lepsze niż później. O materiałach nie będę się wypowiadał ze wzgledu na temat. Powodzenia w Konkursie i spędzaj więcej czasu na robieniu prac :)

19 paź 2012, o 22:49

Pochwały: 2
Zdziwiony jestem, że tak mało powstaje filmików o podobnej tematyce(a przynajmniej na eg to chyba pierwszy). Wg mnie najlepszy temat mistrzostw. Piłka nożna to nie tylko bramki, parady, wślizgi, ale także kibice. Uwielbiam atmosferę tworzoną przez ultrasów, i dosyć często oglądam filmiki zamieszczane na necie z oprawami,dopingiem. Uwielbiam to.

Temat trochę niekonkursowy, więc będziesz miał trudniej w zdobyciu chociażby podium. Wstęp fajny, chyba najlepszy. W części głównej zamiast ujęć Starucha, czy tego Niemca(to chyba Niemiec był) mogłeś pokazać jakieś oprawy, a w tle właśnie te gadki. Największą bolączka są napisy. Słabe, czcionka też źle wygląda, robiony w 0,5 minuty. Na początku za dużo gadki po prostu, a przecież jest masa filmików o polskich ultrasach. Dobrze że druga część jest taka jaka być powinna. Za urwanie końcówki należą Ci się baty. Fatalnie to wyszło. Spodziewałem się po tobie lepszej technicznej oprawy. Muzyka dobra, chociaż trochę za głośna, w stosunku do przyśpiewek. Napisy końcowe słabe, trochę amatorką trąci. Całość jest ok, ale jednak po tobie spodziewałem się czegoś lepszego, patrząc na dobór tematu. Szkoda tych błędów, niedorobionych napisów, chyba troche na szybko to robiłeś. Myślę, że z takiej tematyki można wycisnąć więcej. Może sam kiedyś spróbuję? :P

Powodzenia

21 paź 2012, o 11:48

Pochwały: 6
Bardzo dobry temat, nawet bym powiedział świetny ! Szkoda, że nie sprostałeś. Zacznę od początku. Świetne napisy oraz bardzo dobra muzyka. Bardzo mi się to wszystko podoba. Później jest już niestety gorzej, ale mimo wszystko podoba mi się muzyka i jest dla mnie klimatyczna. Materiałów troszkę zgromadziłeś, ale niestety wiele w słabej jakości. Ogólnie pomysł na kompilację miałeś, ale powtórzę raz jeszcze nie sprostałeś. Wydaje mi się, że mogłeś wydobyć z tego więcej, połączyć kibicowanie z boiskowymi sytuacjami, brakowało mi tego. Praca jest jednak przeciętna, temat jest świetny ale sam temat zwycięstwa by Ci nie dał, musi pójść za tym montaż i wizja. Tego mi zabrakło, pewnie dlatego że robiłeś to na szybko, ale jakie to ma znaczenie ? Mimo wszystko Powodzenia !

21 paź 2012, o 20:32

Nie spodziewałem się, że sam temat zaciekawi tyle osób. Jestem mile zaskoczony. Ogólnie, to teraz zdaję sobie sprawę, że ostro zjebałem, bo miałem na początku w ogóle inną wizję. Praca wtedy trwałaby około 10 minut nic nie tracąc na tempie. Troszeczkę mogłaby przypominać: 'Money or Game' , ale taka na polski grunt. Jednak zabrakło mi lepszego rozplanowania i szybszego wzięcia się za montaż. Czasu miałem wystarczająco, ale za późno zacząłem robić pracę w ostatecznej wersji. Zabrakło mi też trochę fajnych, zagranicznych klipów, kompletnie nie znam jakiś ciekawszych ujęć. Osobiście żal mi, bo drugiej podobnej pracy nie mam zamiaru robić - nie wypada.
Co do tego niemieckiego typka, to sprawa wygląda następująco. Fragment wycięty jest z polskiego programu. On mówił po niemiecku, a nałozony był polski lektor. Inaczej się tego zrobić nie dało, jeśli chodzi o język. Tutaj rzeczywiście mogłem dać w tle lepsze rzeczy, ale czasu nie cofnę.
A co do wypowiedzi, że bardziej pasuje to na dokument. Gdybym tak myślał, to zrobiłbym typowy dokument, jednak starałem się uchwycić to w szeroko rozumianej kompilacji, ze skutkiem takim jaki widzimy. O polskich kibicach jest trochę takich dokumentów i z moimi umiejętnościami nie czuję potrzeby zrobienia następnego. Gdyby kogoś interesowała tematyka kibiców teraz lub w przyszłości, zapraszam na PW lub gg.

22 paź 2012, o 15:37
Zobacz profil WWW

Pochwały: 3
Cytuj:
drugiej podobnej pracy nie mam zamiaru robić - nie wypada.

Ja chętnie zobaczyłbym ulepszoną wersję : ))

22 paź 2012, o 16:50

No Slovik, temat miałeś chyba najlepszy z całego konkursu, bardzo szkoda, że go nie uniosłeś. Nie podobały mi się napisy, nie ich treść, ale czcionka no i fakt, że nie pisałeś samymi wielkimi literami, albo samymi małymi. Dużo tych materiałów, ale w słabej jakości(mogłeś pisać do mnie, ja mam sporo klipów fanów Górnika, to bym podzielił się) no i wydawało mi się to trochę bez pomysłu, bo treść wygląda tak:
- Piłka to nie tylko kasa
- W Polsce nie ma kasy, w Europie jest kasa
- W Europie nie ma fajnych kibiców, u nas są fanatycy
- Koniec.

Takie mało oryginalne, nie było połączenia tego z boiskiem, ze stanem polskiej piłki, stanowczo za mało. Spoko, że były fajne oprawy, niezłe niektóre ujęcia, ale maaało tego, nawet mnie to tak średnio ruszyło. Gdzie tu coś może o WDŚ ? Derbach Krakowa, Warszawy ? Żadnych spalonych szalików? :D Żadnego wbiegania na murawę, nic? ;) Szkoda, szkoda.

26 paź 2012, o 00:29
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ]