Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
9. fansbarca - The power of Spanish football 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
EuroGoal Compilation Competition 2012





Obrazek



Tytuł: The power of Spanish football
Autor: fansbarca
Długość: 3:30 min
Rozmiar: 79 mb
Muzyka: Juanes - La Camisa Negra
Od autora: Kompilacja zrobiona trochę na odwal, byleby oddać, odkopany projekt sprzed roku, także macie kontrast moich umiejętności - do połowy filmiku - umiejętności sprzed roku - po połowie - obecne. Praca jest jaka jest, ale cieszę się, że oddałem, bo naprawdę chciałem wziąć udział w tym konkursie.
Ogólnie zawsze chciałem zrobić coś o lidze, czy ogólnie o piłce, z którą mam najwięcej do czynienia na codzień. Chciałbym też dodać, że ciężko było mi ująć wszystko w tych 3 minutach... Chciałem jeszcze zrobić wątek Euro 2012, dać jeszcze jeden triumf jednej z hiszpańskich drużyn, ale po prostu czasu zabrakło, a nie chciałem żeby cała kompila opierała się tylko na meczach finałowych, gdzie triumfowali Hiszpanie, a spotkań tych było wiele.


Youtube
Mediafire


Przypominamy, że sponsorem turnieju jest strona darmowepewniaki.pl

_________________
Obrazek
Obrazek


15 paź 2012, o 22:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:01
Posty: 275
Lokalizacja: Kamienna Góra
Pochwały: 4
fansbarca - The power of Spanish football

Muszę przyznać że pomysł tak nie typowy i oryginalny że jestem pod dużym wrażeniem. Temat daję ogromną swobodę, myślę że przedstawić Hiszpańską piłkę można było by na setki sposobów a twój na pewno jest godny uwagi chociażby na tą nutkę która była najlepszym wyborem chyba z wszystkich możliwych na tą tematyke.

Proporcje klubowe były zachwiane, przeważało zdecydowanie Atletico później Barca i trochę na odczep na koniec kibicom Realu rzuciłeś kilka scenek takie wrażenie odniosłem chociaż usprawiedliwia Cie to że Atletico i Barcelona osiągały największe sukcesy w ostatnim czasie.

Jeden wielki misz masz w którym tak na prawdę dodane mogło by być wszystko i by pasowało. Trochę podpisów (co jest co i kiedy) mi zabrakło, jakieś fabuły. Zaczynasz od mistrzostwa świata dla Hiszpanii ale wygrane mistrzostwa europy są całkowicie pominięte jak i sama reprezentacja w dalszym ciągu kto wie czy nie lepiej by było jakby sukcesy reprezentacyjne pokazane na samym końcu nie były by trafniejsze, takie ukoronowanie na które było warto czekać no ale to już wszystko to kwestia gustu.

Przyjemna kompilacja, pokazująca duże umiejętności techniczne i montażowe z twojej strony ale jednak brak fabuły (na co smaku zrobił początek) i zbyt ogólnikowe podejście do tematu trochę przytłumiły tą pracę moim zdaniem.

_________________
Obrazek


16 paź 2012, o 16:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 00:01
Posty: 42
Pochwały: 7
Pierwsze, co psuje wygląd tej pracy, to jakość. Trochę dziwnie się ją oglądało. Jednak to co zawarłeś w kompilacji jest najważniejsze, a z tym już było o wiele lepiej. Dobre klipy, synchron i muzyka pasująca idealnie do tematu. Jedyne czego mi zabrakło to zwycięstwa w Mistrzostwach Europy 2008. To przecież zaczęło wielką erę hiszpańskiego futbolu. Można się jeszcze czepiać, że jest mało ujęć Realu czy innych klubów, ale to raczej nie miałoby sensu. W końcu to Barcelona i Atletico odnoszą sukcesy w Europie. Fajny filmik, dobrze wymyślony temat, ale można byłoby pokazać jeszcze więcej, z niektórych momentów zrezygnować, ale jest jak jest. Na pewno mogło być lepiej.


16 paź 2012, o 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:25
Posty: 143
Lokalizacja: Chorzów
Pochwały: 3
Po obejrzeniu mam podobne uczucia jak po filmie slovika. Zmarnowany potencjał przez niechlujne wykonanie.
Fajny pomysł jak dla mnie. Nie ma jakiejś rozbudowanej fabuły, ale lubię takie luźne krótkie dynamiczne filmiki, w których dużo jest pokazane. Dobry pomysł ze wstawkami z Mistrzostw Świata, Euro, czy sukcesów Hiszpanów w Europejskich Pucharach + jeszcze fajne rzeczy z ligowych meczów. Wszystko by było super, gdybyś to dobrze zmontował.
Przede wszystkim rzuca się w oczy nie najlepsza jakość i oldchoolowa rozdzielczość z pozostawionymi czarnymi przestrzeniami. Ogólnie fajnie że utrzymałeś filmik w dobrym tempie, jednak w wielu momentach zupełnie Cię to zgubiło. Nie wyczuwałeś rytmu i źle synchronizowałeś obraz z muzyką. Niedopracowane były też wstawki z komentarzami. Zbyt gwałtownie i szybko się pojawiały i znikały. Poza tym uważam, że lepiej by było gdyby każdy komentarz był hiszpański. Plus też za napisy. Podobały mi się. W 2:13 bardzo nienaturalnie przyciąłeś nutkę. Jak już decydujesz się na takie zbiegi, to rób to tak aby nie dało się tego poznać. Nie jestem też do końca pewny, ale kilka migawek w końcówce wygląda jak wycięte z innych kompilacji. Szczególnie młody Messi, Ronaldo, czy Zizou. No i te komentarze przy Barcelonie i Ronaldo, gdzie w tle słychać muzykę z innego filmiku. To nie powinno mieć miejsca.
Domyślam się, że gdyby wszystko wyszło tak jak sobie założyłeś, to filmik byłby całkiem miły i fajny do oglądania. Zrobiłeś to wideo na odwal, co zresztą potwierdzasz. Nie niekorzyść też idzie to jeżeli rzeczywiście podwaliłeś z innych filmików te rzeczy, które Ci wcześniej wskazałem.

_________________
*=> Spis wszystkich filmików
*=> Kanał YouTube
*=> Waldemar Fornalik 'WALDEK KING' - zwycięska praca EGCC 2012


18 paź 2012, o 16:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 maja 2012, o 19:25
Posty: 192
Pochwały: 2
Z czyichś kompilacji oczywiście nic nie wycinałem. Zapożyczyłem tylko komentarze od Sky w przypadku bodaj Ronaldo i jeszcze gdzieś, ale już nie pamiętam. Ogólnie co do dźwiękowej części tej kompili to wyszło niezłe gówno, zdaję sobie z tego sprawę, ale nie miałem już na koniec zbytnio czasu żeby to dopracować.


18 paź 2012, o 18:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:04
Posty: 159
Lokalizacja: Brzeziny
Pochwały: 1
wydaje mi się że tak mało ambitnie, prosty temat, lajtowe wykonanie, klipy nie były jakoś szczególnie bardzo dobrze wyszukane, jednak całkiem klimatyczny szybkie tempo chociaż nie zawsze obraz współgrał z muzyką, brakowało mi też większej fabuły która by pomogła poruszyć kompilacje we właściwym kierunku , tak to wszystko jest niezrozumiałe dla odbiorcy .

_________________
Obrazek
♦Kanał YouTube !
♦Facebook !
♦Gunners.com.pl & ArsenalPoland.com !
♦psgFC.pl !
♦Dział na forum EuroGoal


18 paź 2012, o 20:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 21 maja 2012, o 09:13
Posty: 79
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 1
fansbarca - The power of Spanish football
Praca napewno niezła ale mogłes lepiej ja wykonać.Nie wykorzystałes potencjału.Fajnie ze pokazałeś te wszystkie wydarzenia z Euro , MŚ itd co napewno tworzyło jakąś fabułe.Muzyczka dobra dlatego praca jest w miare dynamiczna.Czasami jednak brakowało tempa a i wykonanie pozostawia w niektórych momentach wiele do życzenia poprostu nie do końca się postarałeś.
Ogólnie praca na plus ale ma sporo niedoróbek.Powodzenia :)

_________________
Obrazek


19 paź 2012, o 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 maja 2012, o 21:08
Posty: 24
No i mamy dla mnie osobiście największe pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się bardzo słabej pracy, stad tak długo jej nie obejrzałem, a tu otrzymujemy niezłe cacko, posiadające wiele niedoróbek, ale zarazem oglądało mi się to z niezmierną przyjemnością. Jeszcze dziwniejsze jest to, ze jak uslyszalem ta muzyke to bylem pewien, ze bedzie jeden shit. I chociaz dalej uwazam, ze nutka tu nie pasowała. Ba! Kompilka wyglada, jakby za wiele z muzyka nie miala wspolnego, wiec rownie dobrze mogles wrzucic inna piosenke. :)Praca ma faktycznie wiele niedoróbek: slychac inna muzyke, skaczacy format, czasem zbyt szybkie tempo, ze nie wiadomo, co sie dzieje, niedopracowane komentarze (zbyt glsne lub zbyt ciche), slaba synchronizacja z muzyka, czasem klipy powrzucane byle jak... Jednak ma w sobie cos, ma swietne momenty, jak na przyklad: wszystkie napisy naprawde wow, moment, gdy Iker podnosi puchar, przejscie z reprezentacji w kluby i to, co dalej widzimy przez jakis czas(zebys calosc pracy utrzymal na takim poziomie byloby naprawde bardzo dobrze) czy przedstawienie kilku wybrancow.
Ciezko mi ocenic ta prace w podobny sposob do innych. Nie chcialem jechac z cala praca i wyliczac pojedyncze bledy tak jak i ciezko mi sie skupic na pojedynczych udanych momentach. Caly odbior pracy jest naprawde pozytywny i az szkoda, ze tej pracy nie dopracowales, bo niezmiernie przyjemnie mi sie ja ogladalo. Ciekawe, jakby to wygladalo przy innej nucie, ktora niezbyt trafiles imo. Chociaz z drugiej strony... moze to ona stworzyla swego rodzaju klimat? Za wiele tym pewnie nie osiagniesz, ale ja musze powtorzyc, ze jestem zaskoczony i moge Ci tylko podziekowac za milo spedzony czas. Powodzenia

_________________
Obrazek


19 paź 2012, o 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:00
Posty: 84
Pochwały: 2
Nie podzielam entuzjamu powyższych osób. Od razu w oczy rzuca się ten beznadziejny format obrazu, nie lubię takich rzeczy. Wygląda to niechlujnie. Dodatkowo sam sposób montażu -widać że wklejone przez Ciebie klipy do filmiku są z jakis magazynów LM, La Ligi, kompilacji TV bez twojego większej obórki. Lecą sobie ot tak, do muzyki praktycznie ine pasujące, tempo nie trzyma się kupy. Szkoda że nie próbowałeś to jakoś podkolorować na swój sposób. Może końcówka mimo tego hollywoodu jest ok(ciekawy pomysł z golem Messiego w finale LM w Rzymie). Utwór swego czasu robił furorę, ale nie spodziewałm się że po latach usłyszę go w kompilacjach. Tutaj za bardzo nie pasował, albo to Ty nie dopasowałeś pod niego klipy.

Ogólnie średniak, za dużo wybajerzonych ujęć, za mało twojej roboty. Fajnie że oddałeś, i z takimi ujęciami, i z dynamiczniejszą nutą można cos fajnego skleić na zimowy konkurs, gdzie jest ograniczenie czasowe, a kompilacja nie musi być długa. Takie video z La Ligi może być ciekawe


21 paź 2012, o 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 maja 2012, o 21:23
Posty: 128
Lokalizacja: Janów Lubelski
Hm... Zacznę od muzyki. W sumie, o ile lubię ten kawałek (sic!), o tyle kompletnie nie pasuje mi do kompilacji. Żadnej. Pierwsze co rzuca mi się na oczy to żywcem wycięte klipy z:
a) kompilacji
b) magazynów

Zdecydowanie in minus. Ot, powrzucałeś je sobie z jakąś synchronizacją, dodałeś (albo i nie) byle jaki kolor i voila. Napisy za to, podobają mi się. Fajnie się prezentują.
Co do tej głównej części. Znowu widać, że znaczna część klipów jest ze SKY czy czegoś tam. Sam często korzystam z różnych telewizyjnych kompilacji, jak zresztą większość kompilatorów, ale na pewno nie bazuję na nich swojej pracy.

Nie chce mi się rozpisywać, bo nie jest to jakaś ani tragiczna, ani tym bardziej świetna praca. Ot, jak to napisał Jacek - średniak. Powodzenia.

_________________
GG://3444214
'Bo los pragnie, byś spełnił swoją własną legendę.'

[img]http://img340.imageshack.us/img340/2500/nanik.png[/img]


21 paź 2012, o 20:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Twoja najlepsza praca, bez dwóch zdań. Mi się podobało szczerze mówiąc. Fajne klipy, trzeba było trochę cierpliwości, żeby je wyciąć i wyselekcjonować. U mnie tutaj masz plusa. Początek zrobił na mnie wrażenie. Gdzieś tak do połowy pracy świetnie się bawiłem, ale potem jakby coś straciło tempo. Nie jest wolno, ale na pewno widać różnice, np. gol Zizou leciał dosyć długo. Podobały mi się napisy, jeśli sam robiłeś to git. Takie jak w jakieś kompilacji tv. Tylko właśnie czasem napisy lub fleshe wychodziły poza format obrazu. Robisz bardzo widoczne postępy. Ładna synchronizacja, widziałem kilka fajnych zabiegów na klipach: przyspieszanie, zwalnianie, błyskanie. Mogłeś dać tego wiecej i rzeczywiście jak już ktoś pisał podkolorować w taki sposób, żeby nie było widać dużej różnicy między klipami z magazynów, a np. tymi z bramek. Niektóre komentarze za głośne. Ja nie interesuje sie hiszpańską piłką prawie w ogóle i czułem się dosyć zagubiony. Gdyby np. był jakis widoczny podział, albo napisy podkreślające dane fakty, to byłoby lepiej. A tak te nazwiska piłkarzy mało mi dają. Jednak nadrabiasz techniką. Widzę, że dla wielu osób się nie podoba, ale mi jednak podeszło. :)

_________________
Obrazek
Obrazek


21 paź 2012, o 20:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:13
Posty: 322
Pochwały: 6
Praca taka nijaka. Wiele fajnych i ciekawych klipów, ale ile w tym Twojej pracy ? a ile Sky czy innych stacji TV. Temat na pewno na plus, coś podobnego robił kiedyś Damian i niestety dla Ciebie wykonał to o wiele lepiej. Za szybko wszystko u Ciebie trwa ! Ja wiem, że wszystko powinno być dynamiczne, ale bez przesady. Przyśpieszałeś klipy zbyt mocno, co wyglądało po prostu źle. Muzyka była na plus, kolorki i inne efekty wyglądają pozytywnie. Ale ogólnie praca mnie nie porwała, czekałem na coś lepszego od Ciebie. Myślę, że już do tego filmiku raczej nie będe wracał. Ale mimo wszystko powodzenia !

_________________


21 paź 2012, o 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 22:40
Posty: 68
Pochwały: 1
Mi praca przypadła do gustu. Gdy pierwszy raz ją włączyłem to od razu zraził mnie w oczy format Twojej kompilacji, strasznie psuje to całokształt. Materiały na plus ale myślałem, że skupisz się tylko na reprezentacji Hiszpanii. Muzyczka lajtowa ale już trochę oklepana. kolorki miejscami słabe tak samo jak jakość klipów. Gdybyś dopracował pewne detale swojej pracy to wcale nie musiałeś być na przegranej pozycji. A tak to chyba odpadniesz. Pracuj dalej a efekty przyjdą :)

_________________
Obrazek


21 paź 2012, o 23:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL