Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Swobodna dyskusja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 22:13
Posty: 116
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 2
Panowie macie sobotę i niedzielę to naprawdę dużo ;)

_________________

Kanał na YouTube


13 paź 2012, o 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:25
Posty: 143
Lokalizacja: Chorzów
Pochwały: 3
Jesteście niepoważni. Po co zapisujecie się, skoro nie oddajecie?
Skończcie z tymi procentami na ile kto odda, tylko kończcie to wreszcie.

Nie trafiają też do mnie wytłumaczenia typu 'coś mi teraz nagle wypadło', bo na zrobienie pracy były 3 miesiące. Nie ma w regulaminie punktu, że kompilacja musi powstać w ostatni tydzień przed deadlinem.
Ja wiedziałem, że przystępuję do klasy maturalnej, pracuję przy telewizji klubowej Ruchu i że we wrześniu będzie mniej czasu. Wyrobiłem się ze wszystkim na początek września, a projekt był dosyć ambitny. Można?

_________________
*=> Spis wszystkich filmików
*=> Kanał YouTube
*=> Waldemar Fornalik 'WALDEK KING' - zwycięska praca EGCC 2012


13 paź 2012, o 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Ja np. mam sporo nauki i innych obowiązków i prawie nic nie montowałem. Ale za to codziennie cos wycinałem, ściągałem i jestem sporo do przodu. Mam wszystko przygotowane : koncepcja, muzyka, poszczególne fragmenty, wypowiedzi, komentarze... Brak słów na to co sie dzieje z frekwencja

_________________
Obrazek
Obrazek


13 paź 2012, o 12:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 20:57
Posty: 83
Pochwały: 5
Od kiedy w gimnazjum jest sporo nauki? Czy tam w liceum.

A prac nie musicie oddawać, bo jak zwykle zmiotę konkurencję. Ale jeżeli chcecie doznać smaku porażki, proszę bardzo.


13 paź 2012, o 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Obrazek

_________________
Obrazek
Obrazek


13 paź 2012, o 12:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2012, o 22:40
Posty: 68
Pochwały: 1
Esio do matury i tak będziesz sie uczył tydzień przed haha :) Jeżeli uważasz inaczej... to życie zweryfikuje Twoje odmienne zdanie :D

_________________
Obrazek


14 paź 2012, o 00:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2012, o 19:52
Posty: 108
Pochwały: 1
Montaż kompilacji na około 3 minuty, to MAKSYMALNIE kilka dni. Zbieranie materiałów, przy odpowiednim samozaparciu, to około tydzień, może dwa.
Trzy miesiące to czas na KILKA kompilacji, jeśli wciąż się uczy w szkole i nie pracuje się.

No ale mogliście nie przedłużać terminu :D

_________________
Obrazek


14 paź 2012, o 00:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Jutro ze szkoły wracam około godziny 16 i prace które nie będą wysłane do czasu mojego powrotu nie biorą udziału w konkursie. Osoby, które jeszcze mają zamiar wysłać prace, proszę o kontakt PW.

Dalsze szczegóły konkursu, drabinka oraz wszystkie prace pojawią się jutro popołudniu lub wieczorem.
W zależności od ilości prac, redaktorzy mogą być rozstawieni przy losowaniu.
Powodzenia wszystkim uczestnikom!

_________________
Obrazek
Obrazek


14 paź 2012, o 13:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:25
Posty: 143
Lokalizacja: Chorzów
Pochwały: 3
Cytuj:
Esio do matury i tak będziesz sie uczył tydzień przed haha :) Jeżeli uważasz inaczej... to życie zweryfikuje Twoje odmienne zdanie :D

Kopeć, ja i tak zawsze mało czasu poświęcam szkole w domu. Nie inaczej jest teraz. Jedyne do czego bardziej staram się przykładać, to do ciekawszych zadanek z matematyki. Bardziej już ogranicza mnie sam fakt chodzenia do szkoły i dojazdu do niej. To tak jak ktoś chodzi do roboty. Jak wracam po południu, to wolę się załapać na jakiś szybki meczyk na dworze póki jasno, a już mniej robić kompilacje. Dlatego logiczne, że wolałem skończyć jak będzie więcej wolnego i mieć spokój.

_________________
*=> Spis wszystkich filmików
*=> Kanał YouTube
*=> Waldemar Fornalik 'WALDEK KING' - zwycięska praca EGCC 2012


14 paź 2012, o 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Wiele osób nawet nie wie, że pewna osoba oddała. Nowy user (chyba, że kiedys był, ale nie kojarze) może być czarnym koniem turnieju ;)

_________________
Obrazek
Obrazek


14 paź 2012, o 19:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Ważne informacje!

Dobra, mniej więcej wiem kto odda itp. Ogólnie chujowa frekwencja, ale nie będę się nad tym rozwodził. Za kilka godzin wrzucę, tyle prac ile dostałem, resztę potem.
Prawdopodobnie będą 2 większe grupy, a potem ćwierćfinały, etc. Przy takiej ilości prac będzie to najsprawiedliwszy system. Rozstawieni prawdopodobnie będą ESiO, slovik, Madas, Nene z racji tego, że należymy do redakcji. Chcemy uniknąć sytuacji, że 4 redaktorów będzie w jednej grupie. Takie rozstawienia były co roku, więc tutaj nic nowego.
Zmiany jednak będą w systemie głosowania. Przypominam, że aby zagłosować trzeba ocenić prace. Osoby, które zarejestrowały się w przeddzień konkursu, też głosować nie mogą. Troszkę większość wartość będą miały głosy redaktorów. Wszystko będzie w miarę przejrzyste.
Dokładne terminy, nagrody, drabinka będzie podane dzisiaj wieczorem.
Losowanie - jeśli warunki pozwolą, to przeprowadzę tradycyjne głosowanie z karteczkami. Jeśli jednak nie, to będziecie musieli uwierzyć w uczciwość programów do losowania.
Mam nadzieję, że Ci, którzy obiecali oceniać i głosować, wywiążą się z obietnicy.
Ubolewam też nad faktem problemów technicznych na stronie głównej, co pozwoliłoby przeprowadzić konkurs w ciekawszej formule.
Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia. W razie wątpliwości lub pytań, jestem do dyspozycji na PW.

_________________
Obrazek
Obrazek


15 paź 2012, o 16:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 21:21
Posty: 691
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 12
Proszę posprawdzać, czy kogoś nie pominąłem i czy wszystkie dane oraz linki się zgadzają! Gdyby coś nie tak, to informować mnie na PW!

_________________
Obrazek
Obrazek


15 paź 2012, o 22:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2012, o 19:52
Posty: 108
Pochwały: 1
@Esio
Cytuj:
Użyty w filmiku utwór znany jest już w kompilacjach piłkarskich. Pewnie będziesz bronić się tym, że słowa pasują do tytułu i do sytuacji Zanettiego, jednak śmiem twierdzić że gdyby nie popularność w kompilacjach tego utworu, nie wpadłbyś na ten pomysł. ;>

Ej, ja mam czasem wrażenie, że wy siedzicie na MKB i innych forach i oglądacie te wszystkie średniawe filmiki, chce wam się? :P


Cytuj:
Nie jest tajemnicą że nie przepadam za Twoim "stylem" montowania. Nie rozumiem jak można kierować się non stop takimi rozwiązaniami. Każdy bit, każde drgnięcie dźwięku zawsze akcentujesz jakimś przejściem. Jest to bardzo sztywne i odlschoolowe. Jako że znam już prawie na pamięć piosenkę którą użyłeś, mogłem przewidywać w którym momencie co będzie. Kiedy będzie błysk, kiedy powolna zmiana klipu, itd. Wszystko takie schematyczne, jakby przez piosenkę skazane na taki układ co do milisekundy. Myślę, że gdybyś wybrał sobie innego zawodnika do filmiku pod tą nutkę, to wyglądałoby to niemal tak samo.

Bo jest to przecież typowy montaż teledyskowy, który jest nastawiony na dynamikę. Owszem, pewnie wyglądałoby to wszystko bardzo, bardzo podobnie, ale nie wiem czy wychwytujesz to - ja zaczynam coraz częściej opuszczać masę mocniejszych uderzeń :) Potem używam już tylko tych naprawdę "niezbędnych".
A to że schematyczne oznacza odrazu, że złe ? Wtapiam się klipami w rytm, dynamikę utworu, najlepszym zabiegiem jest poprawna synchronizacja i dbanie o dynamikę klipów samych w sobie :)


Cytuj:
Spoko, odpowiem, ale wiem że i tak nic nie zmienisz w swoim "stylu" i pod każdym następnym filmem będę mógł Ci pisać to samo.

Są gusta i guściki.

_________________
Obrazek


16 paź 2012, o 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:25
Posty: 143
Lokalizacja: Chorzów
Pochwały: 3
@Odin

Styl teledyskowy? No nie wiem. Jak dla mnie to typowy oldschool z ładniejszymi niż kiedyś materiałami. : P
Sam kiedyś tak robiłem. Rąbałem każdy bit. Niczego nie odpuszczałem.


Później nasze kompilacje trochę ewoluowały w lepszym według mnie kierunku. Bardziej profesjonalnym.
Ty jako jeden z nielicznych zostałeś przy tym stylu. Poza nowymi błyskami i światełkami nie zmieniłeś sposobów rozwiązań w danych sytuacjach.


Nie mówię że jest to słaba robota. Ładnie przycinasz klipy, dbasz o estetykę. Na tle innych na pewno trochę się wyróżniasz, ale sposób w jaki to wszystko łączysz jest dla mnie archaiczny i odpychający. Nie czerpię frajdy z oglądania.
Sam też podglądam teledyski, klipy telewizyjnie, trailery filmowe i staram się przekładać to na swoje kompilacje. No bo chyba o to chodzi żeby filmiki wyglądały jakoś fachowo mimo że przecież jesteśmy amatorami. Jak widać wyciągamy zupełnie inne wnioski : P

_________________
*=> Spis wszystkich filmików
*=> Kanał YouTube
*=> Waldemar Fornalik 'WALDEK KING' - zwycięska praca EGCC 2012


16 paź 2012, o 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2012, o 19:52
Posty: 108
Pochwały: 1
Wiesz, ja dzielę kompilacje na różne kategorie. Najwięcej frajdy dają mi kompilacje do kilku minut(max. 3-4), w których właśnie stawiam na dynamikę, którą podkreślam często przez synchronizację. Wszelkie zapowiedzi, trailery a i też skillsowe filmiki powinny takie być - estetyka+dynamika i jest spoko :)

Inna kwestia, to filmiki 'fabularne', gdzie największy nacisk osobiście kładę na klimat, emocje - tam już nie musi być pełno tego wszystkiego, nie jest to najistotniejsze.

Tu chyba podobna sprawa jest jak w tańcu - niektórzy po prostu 'czują rytm' i do niego tańczą, inni znają kroki, ale nie czują rytmu.

Mi Twój montaż też szczególnej frajdy nie sprawia, bo przypomina mi te lekkie wstawki telewizyjne, takie bez polotu, robione treściwie ale słabo technicznie, bo montażyści w tv nie są z tego rozliczani, ma być schludnie i estetycznie. W Twoim wypadku to wada nie jest, bo Ty tak chcesz żeby to wyglądało, nie mniej jednak osobiście również mi to nie podchodzi.

Od dawna też wiemy obaj, że wyznajemy zupełnie różne 'szkoły' montażu - moja jest archaiczna ? Zapraszam do wykonania kompilacji w ten sposób, włożenia w niej tyle technicznej pracy. Nie wiem czemu ciągle to tak podkreślasz, to trochę jakbym wciąż oglądał filmy von Triera i oczekiwał, że nagle mi się spodobają, chociaż żaden wcześniej nigdy w moich oczach fajny nie był.

No i ja nie znam lepszego sposobu na pokazanie swoich umiejętności od jak najlepszego łączenia muzyki z obrazem filmowym. Co do Twojej kompilacji o Nanim - synchronizacja to obosieczny miecz, jeśli nieumiejętnie się z niej korzysta, może to wyglądać źle, taki np natłok efektów jest nieestetyczny, im mniej, tym lepiej. Wyłapywanie też KAŻDEGO bitu bywa męczące, trzeba to jakoś wypośrodkować, usłyszeć rytm, bit, dopasować odpowiednio tempo klipów, połączyć synchronizacje z tym, co się chce przekazać w danym momencie itd.

_________________
Obrazek


17 paź 2012, o 00:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL